To find someones results on this page
enter the first, last or full name in this box then press your ENTER on your Keyboard.

NEPARunner.com

Sunday, October 30, 2005   w   FRANCIS SLOCUM STATE PARK   w   ~51/2 MI.TRAILRUN
WV STRIDERS 18TH ANNUAL FALL TRAIL RUN

Spongebob Michael Kinney
1 WVS TRAIL RUN RECORDS

COMPLETE RESULTS
If your name is incorrect, please do not hesitate to .email me with the correction.
It will be corrected ASAP.

%= OVERALL WINNER &= TOP MASTER = TOP JUNIOR

PLACE PARTICIPANT AGE M/F P TIME
1 % Nick Wadas 23 Dallas M 1st 37:28
2 Bobby Micikas 14 Wapwallopen M 2nd 37:38
3 Anthony Rizzo 15 Wapwallopen M 3rd 37:38
4 % Heidi Wolfsberger 25 Moosic F 1st 38:06
5 John Sobocinski 37 Dallas M 4th 38:07
6 Randy White 39 Tunkhannock M 5th 38:36
7 & Kevin Southard 48 Scranton M 6th 40:03
8 Matt Buckingham 18 Meshoppen M 7th 40:06
9 Adam Malak 25 Wilkes-Barre M 8th 40:16
10 Greg Bassham 46 Mountain Top M 9th 41:19
11 John Serrao 56 Tobyhanna M 10th 41:44
12 Justin Sandy 22 Lattimer Mines M 11th 41:44
13 Chris Wadas 23 Hanover Twp. M 12th 41:45
14 Rich Chase 59 Larksville M 13th 41:48
15 John Weiss 43 Laflin M 14th 42:36
16 Dylan Dietz 14 Dunmore M 15th 43:02
17 Alaina Dietz 34 Dunmore F 2nd 43:09
18 Mike Rawls 47 Mountain Top M 16th 43:19
19 Rich Owens 50 Wilkes-Barre M 17th 43:24
20 Bill Lawrence 46 Scranton M 18th 43:47
21 Brian Thomas 35 Tunkhannock M 19th 43:57
22 Thomas Larrabee 19 New Albany M 20th 44:13
23 Paul Reinert 46 Dallas M 21st 44:24
24 Michael Kinney 46 Wilkes-Barre M 22nd 44:25
25 Carson Baker 13 Lehman M 23rd 44:38
26 Helene Strutko 26 Harveys Lake F 3rd 44:45
27 Josh Krall 14 West Pittston M 24th 44:50
28 Joe Dowd 29 Pittston M 25th 44:56
29 Chris Krall 45 Trucksville M 26th 44:58
30 & Sally Higgins 44 Lititz F 4th 45:15
31 Arielle Dietz 17 Dunmore F 5th 45:25
32 Rich Pais 45 Wilkes-Barre M 27th 45:44
33 Don Grose 41 Dallas M 28th 46:02
34 David Kennedy 26 Honesdale M 29th 46:32
35 Bob Warnagiris 45 Hunlock Creek M 30th 46:34
36 Sandy Howard 47 Tunkhannock F 6th 46:54
37 Tom Walski 54 Nanticoke M 31st 47:04
38 Mike Romanovitch 39 Olyphant M 32nd 47:44
39 Traci Dutko 36 Mountain Top F 7th 47:53
40 Rob Strungis 32 Avoca M 33rd 47:53
41 Bonnie Stoeckl 49 Pequea F 8th 47:57
42 Christine Brunetti 39 Jessup F 9th 48:16
43 Con McCole 47 Wilkes-Barre M 34th 48:32
44 Dave Pavlock 51 Bear Creek Twp. M 35th 49:01
45 Kevin Moran 45 Harveys Lake M 36th 49:26
46 Joyce Foster 50 Dallas F 10th 49:34
47 James Landon 38 Kingston M 37th 50:10
48 Frank Gaval 58 Sugarloaf M 38th 52:29
49 Eugene Learn 54 Laceyville M 39th 54:03
50 Rebbeca Kinsey 16 Dunmore F 11th 60:16
51 James Grudzinski 58 Pittston Twp. M 40th 60:21
52 Tom Berezich 63 Trucksville M 41st 61:18
53 Ernie Morgan 51 Shickshinny M 42nd 63:48
54 Joni Shirk 50 Stausburg F 12th 64:15
55 Bindu Vyas 43 Laflin F 13th 78:49